Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Funkcjonariuszy Straży Granicznej

Zarząd Oddziałowy w Białymstoku

To już V zawody w Placówce SG w Augustowie

W dniu 22.02.2014r.  przy współudziale Terenowej Organizacji Związkowej  odbyły się na jeziorze Białym w Augustowie V podlodowe zawody wędkarskie o „Puchar Komendanta” Placówki SG w Augustowie.

Do rywalizacji przystąpiło 16 zawodników. Po kilkugodzinnych zmaganiach  wyłoniono zwycięzców. Pierwsze dwa miejsca zajęli byli funkcjonariusze z PSG w Augustowie, będący obecnie emerytami ( I miejsce – Grzegorz Fijołek z wynikiem 2,5 kg ryby, II miejsce – Marek Kowalewski -2,34 kg ). Nadmienić należy, iż obaj łowili bez okularów.

Pełne uznanie. Natomiast trzecie miejsce zajął występujący gościnnie funkcjonariusz z PSG w Płaskiej - Maciej Opolski z wynikiem- 2,09 kg.  . Puchary  za trzy pierwsze miejsca wręczył Komendant Placówki,  a za największą rybę Przewodniczący TOZ NSZZ FSG w Augustowie.

Aura dopisała, lód pomimo wiosennej pogody także okazał się stabilny (około 25 cm). Po zawodach odbyło się tradycyjnie ognisko ze wspaniałym poczęstunkiem zorganizowanym przez Oficerski Yacht Klub w Augustowie. Wszyscy uczestnicy złowili ryby w zależności od umiejętności i zgodnie orzekli, że w przyszłym  roku również wezmą udział w zawodach.

Stowarzyszenie Forum Grup Zawodowych