SG w Krynkach w drużynie Szlachetnej Paczki.

Szlachetna paczka ma już w Polsce XIV edycję. W Krynkach funkcjonariusze pomogli potrzebującym rodzinom po raz pierwszy. W miniony weekend tj. 13-14 grudnia odbył się Finał Paczki.

Dwunastu Wolontariuszy Szlachetnej Paczki odwiedziło rodziny, by włączyć do projektu te najbardziej potrzebujące tj.: rodziny wielodzietne, osoby starsze i samotne, niepełnosprawne, chore, rodziców samotnie wychowujących dzieci, dotknięte nagłym nieszczęściem.

Ostatecznie w rejonie Krynek do projektu zostało włączonych 21 rodzin. Każda z nich znalazła swojego Darczyńcę. Jednym z nich była Placówka Straży Granicznej w Krynkach. Funkcjonariusze wybrali rodzinę, w której to siedemdziesięcioletnia kobieta opiekuje się niepełnosprawnym leżącym synem. Rodzina potrzebowała łóżka dla Wojtka i ubrań.

Otrzymane prezenty sprawiły im olbrzymią radość, a kosmetyki dla Pani Teresy, których nie miała od lat, wzruszyły ją do łez. Informacje o przekazaniu paczki i reakcje osób obdarowanych przekazał placówce Lider rejonu Krynki Szlachetnej Paczki.


W załączeniu zdjęcia z przekazania paczki oraz uwieńczenie Certyfikatem dla Placówki