Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Funkcjonariuszy Straży Granicznej

Zarząd Oddziałowy w Białymstoku

IX Turniej Piłki Nożnej w Krynkach

Z okazji Święta Straży Granicznej w dniu 16 maja 2014 roku rozegrany został IX turniej piłki nożnej o „Puchar Komendanta Placówki Straży Granicznej w Krynkach oraz Przewodniczącego TOZ NSZZ FSG w Krynkach” przy finansowym wsparciu przez PZU.
    Do końca nie wiadomo było gdzie się odbędzie turniej, gdyż pogoda była kapryśna. Gdy zaczęły się mecze deszcz przestał padać i zamiast na hali rywalizowano na „Orliku”.
    Drużyny podzielone zostały na dwie grupy, z których wyszły PSG w Kuźnicy, PSG w Krynkach, PSG w Szudziałowie, KPP w Sokółce.


Już w półfinałach było ciekawie. Bezpośrednie starcie nie wskazało zwycięzcy, a mianowicie PSG w Szudziałowie z KPP w Sokółce wynik 1:1. Aby przejście dalej karne musiały wyłonić zwycięzcę, a była to drużyna z Sokółki 4:3 w karnych. Dramaturgii ciąg dalszy bo  w meczu o 3 miejsce zagrały drużyny z PSG w Krynkach z PSG w Szudziałowie (nieoficjalne derby). Po zaciętej grze goście prowadzili 2:1, ale ostatnie akcje gospodarzy doprowadziły do remisu, a tym samym do karnych. Z rywalizujących 2 drużyn wybrano po 3 najlepszych strzelców.
    Oczywiście bardzo ważnym elementem był bramkarz. Otóż kolega Tomasz Oleksza obronił 2 rzuty karne zapewniając Krynkom trzecie miejsce na „pudle”.  W finale turnieju znalazły się drużyny z Placówki SG w Kuźnicy oraz z Komendy PP w Sokółce. Już w grupie powyższe zespoły się spotkały, ale nie było zwycięzcy, gdyż wynik był remisowy 1:1. Niestety finał rządzi się swoimi prawami i w ostatnim meczu drużyna z Kuźnicy pokonała Sokółkę.
Podsumowując turniej drużyny zajęły następujące miejsca:
I. Placówka SG w Kuźnicy,
II. Komenda Powiatowa Policji w Sokółce,
III. Placówka SG w Krynkach,
IV. Placówka SG w Szudziałowie,
V. Urząd Miejski w Krynkach,
VI. Nadleśnictwo Krynki z siedzibą w Poczopku.
        Po uroczystym wręczeniu pucharów wszyscy uczestnicy turniej udali się do Poczopka, gdzie zorganizowane zostało ognisko integracyjne w leśnym zaciszu.
            Jak co roku GŁÓWNYM SPONSOREM ZAWODÓW było PZU, które przeznaczyło środki na dofinansowanie przedsięwzięcia. Zmagania sportowe podczas turnieju obserwowali przedstawiciele firmy PZU w osobach:
- Pani Joanna CHODYNICKA - Kierownik ds. Klienta Korporacyjnego PZU,
- Pani Magdalena Wiszowata - Kierownik ds. Klienta Korporacyjnego PZU,
- Pan Zbigniew RYBARCZYK - Kierownik ds. Klienta Korporacyjnego PZU.
    Mamy nadzieje, że przedstawiciele PZU biorący udział w turnieju przekażą podziękowania swoim współpracownikom. Ponadto SPH „KRYNKA”   w Krynkach zapewniła uczestnikom zmagań wodę oraz napoje.
        Współorganizatorom i sponsorom z tego miejsca jeszcze raz serdecznie dziękujemy  i zapraszamy do dalszej współpracy.

Stowarzyszenie Forum Grup Zawodowych