Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Funkcjonariuszy Straży Granicznej

Zarząd Oddziałowy w Białymstoku

II Turniej Mikołajkowy Tenisa Stołowego w PSG w Krynkach.

W dniu 11 grudnia 2013r. w Placówce SG w Krynkach odbył się „II Turniej Mikołajkowy Tenisa Stołowego”. Zmagania odbywały się pod patronatem Komendanta Placówki kpt. SG Piotra Koprowskiego oraz Przewodniczącego TOZ NSZZ FSG chor. SG Eugeniusza Wądołowskiego.
    W turnieju uczestniczyło 8 zawodników, którzy reprezentowali „wysoki” poziom gry. Nagrodami za zmagania sportowe były statuetki oraz okolicznościowe dyplomy.
Po wcześniejszych meczach w ćwierć finale zmierzyli się kol. Mojsak Jan z kol. Ołdziejewskim Robertem. Do dalszej gry przeszedł Janek stosunkiem meczów 2:0. W drugim ćwierć finale zmagali się kol. Grzybek Sławomir z kol. Wądołowskim Eugeniuszem. Wygrał Wądołowski 2:0. Mecz o 3 miejsce zaczął się wyrównanie. Był to jeden z dramatyczniejszych meczy gdyż kol. Grzybek wygrał w setach 2:1 z kol. Ołdziejewskim Robertem. Walka byłą zacięta, ale wygrał lepszy.
    Jak przystało na mecz finałowy do gry stanęli najlepsi zawodnicy dzisiejszego turnieju.

O pierwsze miejsce rywalizował kol. Mojsak z kol. Wądołowskim. Każdy z zawodników nie chciał oddać  punktu. Mecz rozpoczął się druzgocącą przewagą Janka 6:0, ale Gienek nie poddał się i przy wyniku 7:1 zaczął grać. Doprowadził do wyrównania i wygrał go 12:10. Drugi set zaczął się już bardziej wyrównanie. Piłka za piłką, punkt za punkt ząb za .... emocje dawały się we znaki.            W ostatecznym rozrachunku drugi set również zakończył się zwycięstwem kol. Gienka.
    Podsumowując II Turniej Mikołajkowy w PSG w Krynkach 3 miejsce zajął kol. Grzybek Sławomir, 2 miejsce kol. Jan Mojsak a zwycięzcą – 1 miejsce kol. Eugeniusz Wądołowski. We wcześniejszym turnieju na pudle również znajdował się Mojsak i Wądołowski tylko w odwrotnej kolejności.
    Wręczenia statuetek oraz pamiątkowych dyplomów dokonał Komendant Placówki oraz Przewodniczący TOZ.