Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Funkcjonariuszy Straży Granicznej

Zarząd Oddziałowy w Białymstoku

Ubezpieczenia w Straży Granicznej

Hasło dostępu SG

 

Open Finance

 

 

SZKOŁA CERTUS

  

 

 

SZKOŁA SPEAK UP

 

BANK POCZTOWY

WSPÓŁPRACUJEMY

 

Podlaski Oddział Straży Granicznej

www.podlaski.strazgraniczna.pl


 

Zarząd Oddziałowy NSZZ FSG przy Morskim Oddziale Straży Granicznej

www.morski.strazgraniczna.org


Zarząd Oddziałowy NSZZ FSG przy Nadwiślańskim Oddziale Straży Granicznej

www.zonadwislanski.pl


Zarząd Główny Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Funkcjonariuszy Straż Granicznej
www.nszzfsg.pl


 

Forum Związków Zawodowych

www.fzz.org.pl


 

II Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Przewodniczącego Zarządu Oddziałowego NSZZ FSG przy POSG w Białymstoku

W dniu 07.05.2016 roku odbył się II Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Przewodniczącego Zarządu Oddziałowego NSZZ FSG przy POSG w Białymstoku rozgrywany na hali sportowej Komendy POSG. W turnieju wzięło udział pięć drużyn reprezentujących jednostki organizacyjne SG naszego oddziału. Przy gorącym dopingu odbyło się 10 meczy, które zostały rozegrane systemem „Każdy z każdym”. W sportowej rywalizacji najlepsi okazali się siatkarze z Placówki SG w Dubiczach Cerkiewnych.

Na drugim stopniu podium uplasowała się drużyna reprezentująca ZO NSZZ FSG przy POSG w Białymstoku zaś na trzecim drużyna z  PSG w Kuźnicy. Klasyfikacja drużyn przedstawia się następująco:

1. Placówka SG w Dubiczach Cerkiewnych
2. ZO NSZZ FSG przy POSG w Białymstoku
3. Placówka SG w Kuźnicy
4. Placówka SG w Białowieży
5. Placówka SG w Bobrownikach

Na koniec spotkania uczestnicy turnieju odebrali nagrody z rąk Przewodniczącego Zarządu Oddziałowego NSZZ FSG przy POSG w Białymstoku Piotra Bazyluka oraz Wiceprzewodniczącego ZO NSZZ FSG Piotra Baranicza. Wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe dyplomy, z trzech pierwszych miejsc puchary oraz z dwóch pierwszych nagrody rzeczowe ufundowane przez Europejskie Konsorcjum Ubezpieczeniowe w postaci piłek siatkarskich.

Czytaj więcej...

III Mistrzostwa Polski Strzeżonych Ośrodków w Piłce Nożnej.

    W dniu 20 maja 2016r. przy wydatnej pomocy PZU odbyły się III Otwarte Mistrzostwa Polski Strzeżonych Ośrodków dla Cudzoziemców w piłce nożnej. W przedsięwzięciu uczestniczyły drużyny z ośrodków w Kętrzynie,  Przemyślu, Białymstoku i Białej Podlaskiej oraz zespoły z zaprzyjaźnionych instytucji: Straży Pożarnej, Izby Celnej, Służby Więziennej.

Swoją drużynę wystawił również Podlaski Oddział SG. Po wylaniu hektolitrów potu oraz przebiegnięciu dziesiątek kilometrów wyłoniono zwycięzcę, którym okazał się zespół z Białej Podlaskiej. Drugie miejsce zajął Strzeżony Ośrodek w Białymstoku. Trzecie miejsce przypadło reprezentacji POSG, która w małym finale pokonała Izbę Celną.

Czytaj więcej...

Odpowiedź Przewodniczącego ZG NSZZ FSG Mariusza Tyla na pismo z Białegostoku

Warszawa dnia 16 marca 2016 roku

Kolega Piotr BAZYLUK
Przewodniczący ZO NSZZ FSG
przy Podlaskim Oddziale Straży Granicznej

Dotyczy: odpowiedzi na pismo ZO NSZZ FSG/23/2016 z dnia 14 marca 2016 roku.
w odpowiedzi na pismo ZO NSZZ FSG/23/2016 z dnia 14 marca 2016 roku dotyczące sporządzania protokołów z posiedzeń ZG NSZZ FSG informuję, że protokoły są sporządzane zgodnie z zapisami§ 71 Statutu NSZZ FSG. Wcześniejsze wnioski przesyłane przez Kolegę nie były zgodne z zapisami § 71 Statutu NSZZ FSG. Pragnę poinformować, że rozmawiałem z Sekretarzem ZG NSZZ FSG, który sporządził protokół z ostatniego posiedzenia ZG NSZZ FSG, by odniósł się do kwestii poruszonych przez Kolegę w piśmie oraz skontaktował się z Kolegą Przewodniczącym. Po otrzymaniu informacji do Sekretarza ZG NSZZ FSG niezwłocznie poinformuję o podjętych decyzjach.

Czytaj więcej...

Pismo do Przewodniczącego Zarządu Głównego w sprawie sporządzania protokołów

Białystok, dnia 14 marca 2016r.
ZO NSZZ FSG/23/2016
Pismo do: Kolega Mariusz TYL PRZEWODNICZĄCY ZG NSZZ FSG

Dotyczy: sporządzania protokołów z posiedzeń ZG NSZZ FSG.

Szanowny Kolego Przewodniczący
W imieniu Zarządu Oddziałowego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Funkcjonariuszy Straży Granicznej w Białymstoku jako członek Zarządu Głównego NSZZ FSG zwracam się po raz kolejny aby protokoły z Posiedzeń Zarządu Głównego NSZZ FSG były sporządzane zgodnie z zapisami § 71 Statutu NSZZ FSG.

Podczas sporządzania zarówno komunikatu jak również w protokole zostały pominięte kwestie zgłaszane w imieniu ZO NSZZ FSG w Białymstoku na spotkaniu z Komendantem Głównym Straży Granicznej, a mianowicie:

Czytaj więcej...

Zmiany w ubezpieczeniach PZU Życie S.A.

W dniach 1 i 2 marca 2016r. na terenie Placówki SG w Białowieży odbyło się posiedzenie Zarządu Oddziałowego NSZZ FSG w Białymstoku.

W trakcie obrad podsumowano miniony rok oraz zatwierdzono preliminarz przychodów i wydatków na 2016r. Znaczną część obrad poświecono przygotowaniom do obchodów 25-cio lecia działalności Niezależnego  Samorządnego Związku Zawodowego Funkcjonariuszy Straży Granicznej.

Pani Joanna Chodynicka przedstawiła nowy program grupowego ubezpieczenia na życie w PZU Zycie S.A. Dotychczasowe ubezpieczenia będą ważne tylko do końca maja. W celu kontynuowania ubezpieczenia konieczne jest wypełnienie nowej deklaracji. Wypełniając do 15 maja nie będzie okresu karencji. 

Ponadto przedstawiono możliwość wykupienia dodatkowego Programu Opieki Medycznej. Bliższe informacje zostaną przekazane w trakcie dni szkoleniowych na placówkach.

Czytaj więcej...

7. Półmaraton Komandosa z akcentem Podlaskiego Oddziału SG

    W sobotę 13.02.2016 r. na poligonie Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie został rozegrany 7. Półmaraton Komandosa. Na zawody zarejestrowało się 283 uczestników - głównie reprezentantów służb mundurowych: wojska, policji, straży graniczej oraz straży pożarnej.

Nasz oddział reprezentował dzięki wsparciu NSZZ FSG funkcjonariusz Wydziału Zabezpieczenia Działań mł. chor SG Kamil Wiliński.
    Uczestnicy Półmaratonu Komandosa musieli pokonać trasę w mundurze, wojskowych butach oraz z min. 10-kilogramowym plecakiem.

Zmagania rozgrywane były na czterech pętlach, trasa była w zdecydowanej większości przełajowa, trudna technicznie, z wieloma wąskimi odcinkami leśnymi, gdzie ścieżka bardzo się zwężała i wymagała koncentracji, aby nie potknąć się na nierównościach i wystających korzeniach.

Czytaj więcej...

Zabawa choinkowa dla Dzieci z udziałem zespołu "Czarodziej"

        W dniu 07.02.2016r. w sali tradycji budynku Restauracji  „Ułańska”       w Suwałkach odbyła się zabawa choinkowa dla dzieci funkcjonariuszy oraz pracowników cywilnych Placówek  SG w Augustowie, Płaskiej, Rutki-Tartak, Sejn oraz Wydziału Zabezpieczenia Działań w Augustowie.

Oprawę muzyczną oraz artystyczną przygotował zespół „ Czarodziej ”. Program imprezy obejmował szereg konkursów oraz zabaw dla dzieci   i  rodziców.

Pod koniec imprezy choinkowej  „Święty  Mikołaj”  rozdał  paczki, na które   z  niecierpliwością  czekały  dzieci.

Czytaj więcej...

Spotkanie związkowców Straży Granicznej na Litwie


W dniu 18 stycznia 2016 roku w Wilnie odbyło się spotkanie członków NSZZ FSG z przedstawicielami Związku Zawodowego Litewskiej Straży Granicznej Litwy (LPPPS).

W spotkaniu ze strony NSZZ FSG uczestniczyli: Wiceprzewodniczący ZG NSZZ FSG kolega Marek Ziniewicz, Przewodniczący Zarządu Oddziałowego NSZZ FSG przy Nadwiślańskim OSG w Warszawie kolega Robert Lis,  Przewodniczący Zarządu Oddziałowego NSZZ FSG przy Podlaskim OSG w Białymstoku kolega Piotr Bazyluk oraz Członek Zarządu Oddziałowego NSZZ FSG przy Podlaskim OSG w Białymstoku kolega Jarosław Szymański ze strony litewskiej: Vladimir Banel Przewodniczący LPPPS oraz Edward Sinkiewicz członek LPPPS.

Czytaj więcej...

Kto i kiedy chciał odwołać z funkcji Przewodniczącego KKW NSZZ FSG Mariusza Tyla

 

W dniu 23 września w Serocku odbył się XII Sprawozdawczy Krajowy Zjazd Delegatów NSZZ FSG. Zjazd się odbył, bo tak nakazuje statut.

Komisja Uchwał i Wniosków uznała, że należy odrzucić dwa wnioski. Pierwszy wniosek o „Odwołanie kolegi Mariusza Tyla z funkcji Przewodniczącego KKW” podpisany przez 17 delegatów i drugi o „Przekształcenie Zjazdu Sprawozdawczego w Zjazd Sprawozdawczo – Wyborczy” podpisany przez 21 delegatów.

Czytaj więcej...

Jak będzie wyglądała podwyżka od stycznia 2016 i czemu wiadomo kto dostanie najwięcej.

NSZZ FSG otrzymał do zaopiniowania projekt Rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie wielokrotności kwoty bazowej, stanowiącej przeciętne uposażenie funkcjonariuszy Straży Granicznej.

Ostatnia podwyżka kilka lat temu była kwotowo równa dla wszystkich ok 300zł brutto. Tym razem w ekspresowym tempie kwaterka główna SG proponuje system znany wszystkim od dawna, im wyżej siedzisz tym więcej dostaniesz.

Gdyby plany czołowych przedstawicieli naszej siedziby SG (z ang. Headquarter of Polish Border Guard) proszę nie mylić headache ( z ang. ból głowy),  się sprawdziły, to do zabezpieczenia granic europejskich jako wsparcie można by było oddelegować "smartphona" i do pomocy "drona", ale tak nie jest. Na wsparcie pojadą ludzie z krwi i kości.

"Kwaterka główna" ( zapis o charakterze żartobliwym mający na celu zobrazować działanie systemu konsultacji ze związkami zawodowymi)

Z kwaterki głównej związek zawodowy otrzymuje projekt rozporządzenia dot. kwoty bazowej ( Projekt w załączeniu).

Czytaj więcej...

Stowarzyszenie Forum Grup Zawodowych

AKCJA HONOROWEGO
ODDAWANIA KRWI

Przewodniczący Zarządów Terenowych NSZZ FSG przy Podlaskim Oddziale Straży Granicznej w Białymstoku
1.    Rutka Tartak  - Dariusz Ołdyński
2.    Sejny – Wojciech Łojewski
3.    Augustów – ................
4.    Płaska – Tomasz Gołkowski
5.    Lipsk – Białous
6.    Nowy Dwór – Andrzej Bielec
7.    Kuźnica – Konrad Kiluk
8.    Szudziałowo – Grzegorz Bułatewicz
9.    Krynki – Tomasz Kieda
10.    Bobrowniki – Maciej Lisztwinowicz
11.    Michałowo – Marcin Pogorzelski
12.    Narewka – Marek Chmara
13.    Białowieża – Grzegorz Kiryluk
14.    Dubicze Cerkiewne – Marcin Sawicki
15.    Czeremcha – Marek Pukalewicz
16.    Mielnik – Jarosław Szymański
17.    SOdC Białystok – Piotr Orysiak
18.    Oddział Białystok – Dariusz Woźniak
19.    WZD Augustów – Tomasz Bernatowicz
20.    WZD Białystok - Tomasz Mierzaniec
21.    WOŚ Białystok – Adam Potapczyk